دانشنامه امان فیلتر

کافه فیلتر

کافه فیلتر

کافه فیلتر یک برنامه تلوزیون اینترنتی در خصوص سرویس خودرها و نکات ایمنی سرویس خودروها است که در شرکت امان فیلتر ساخته شده است .

تهیه کننده : آقایان  زین الدینی

کارگردان : مرتضی عنابستانی

مجری : صادق پورالهیاری


قسمت اول – فیلتر روغن lf 9009

با سلام خدمت شما بینندگان عزیز و محترم سال نو مبارک امید وارم سالی مملو از سلامتی و موفقیت رو داشته باشد با برنامه کافه فیلتر از شرکت امان فیلتر در خدمت شما هستیم .
امروز می خواهیم در مورد فیلتر روغن Lf9009 که مخصوص موتورهای کمنز است صحبت کنیم . البته داخل کشور این فیلتر بر روی کامیون بیل هیوندا -. اتوبوس آکیا – اینترناش جدید – دانگ فنگ البرز – کامیون bmc بسته می‌شود.۲
در آغاز قسمت های تشکیل دهنده این محصول را توضیح میدهیم ،

این فیلتر روغن از دو فیلتر تشکیل شده که قبل از هر چیز شاید براتون جالب باشه که بدونید دلیل وجود دو فیلتر چیست یا اینکه چرا برخی از موتور ها ، فیلتر های ثانویه یا اصلی و فرعی دارند دلیلش چیه .
دلیل این مساله اینجاست که در سیستم موتور های حساس مخصوصا آنهایی که سوپر شارژر دارند ، فیلتراسیون بایستی تا حد مطلوبی با قطر منافذ کوچکتری انجام شود ولی اگر روغن در مسیر اولیه خود با فیلتر با منافذ کوچک روبرو شود ، سریعا ذرات ناخالص بزرگ و کوچک کاغذ را مسدود میسازد و فیلتر کیپ میشود .

از این رو در اولین مسیر روغن فیلتر با منافذ بزرگتری قرار داده میشود و پس از فیلتراسیون اولیه ذرات بزرگ پشت فیلتر اولیه به دام میافتند و افت فشاری صورت نخواهد گرفت ، سپس روغن تصفیه شده به فیلتر با منافظ کوچکتر یا همان فیلتر ثانویه و فرعی میرسد و ذرات ریز هم تصفیه شده و فیلتراسیون کامل انجام میشود .

و اما تولید کنندگان سیستم های موتوری در گذر زمان رفته رفته این سیستم اولیه و ثانویه را در یک فیلتر با دو مغزی گنجاندن که مغزی اولیه همان فیلتر با منافظ بازتر و مغزی ثانویه فیلتر با منافذ کوچکتر است و قیف هدایت کننده مسیر کشش روغن را از ته فیلتر هدایت میکند بطوری که فیلتراسیون روغن پس از عبور دو کاغذ صورت میگیرد و افت فشار روغن حاصل نمیگردد.

یکی از نگرانی های رانندگان افت فشار روغن در شرایط سربالایی هاست که این مساله در محاسبات طراحی این فیلتر در شرکت امان فیلتر حل شده است .

قسمت بعد واشر ضد تخلیه و برگشت و اسپیرال درونی تشکیل شده که متریال اینها باید حتما مرغوب باشه و مغزی دوم هم از کاغذ – اسپیرال درونی – سری فلزی – تهی فلزی سوپاپ‌دار و فنر پشتیبان تشکیل شده است. سوپاپ تهی هم به این دلیل تعبیه شده که هنگامی که فیلتر بیش از موعد سرویس استفاده شود و کیپ شود برای اینکه موتور بدون روغن نماند این سوپاپ عمل میکند و ذرات ناخالص وارد سیستم روغنکاری موتور میشود و مشکلاتی مانند قفل یا گیریپاچ کردن شیر فشارشکن و خرابی قطعات داخلی موتور میشود که هزینه‌های سنگین تعمیرات موتور را به دنبال دارد.

حال میخوایم مختصری در مورد مسیر روغن و گردش آن توضیح بدیم . همین طور که در تصویر دارید این هوزینگ فیلتر است که نقطه مقابل آن هم سیستم رادیات خنک کننده روغن بسته میشود و …… (تصویری توضیح داده میشود ) .
شرکت امان فیلتر همیشه قبل از تولید هر محصول تحقیقات و آزمایشاتی را در مورد مقر و مسیر فیلتراسیون خودروهای مربوطه انجام میده که یکی از تحقیقاتی که ما در مورد این فیلتر انجام دادیم این بود که سرویسکاران موقع مونتاژ مشکل رزوه به رزوه بسته شدن فیلتر رو داشتند که پایه فیلتر آسیب میدید و دلیل این امر ، بزرگی فیلتر و فضای کم مونتاژ بود و ما با تغییراتو ایجاد یک راهنما مشکل را برطرف کردیم که به آسانی مونتاژ صورت بگیرد .

 


قسمت دوم – فیلتر روغن سوناتا ۴ کیا سراتو

 

 

با سلام  خدمت شما بینندگان عزیز و محترم  با قسمت دوم  برنامه کافه فیلتر تهیه شده در گروه فنی شرکت امان فیلتر در خدمت شما هستیم .

 امروز می خوایم در مورد فیلتر روغن سوناتا ۴ سیلندر که  فیلتر پرکاربردیه و طیف بسیاری از ماشین ها رو پوشش میده صحبت کنیم ، این فیلتر معروف به فیلتر ماشین های ۴ سیلندری هیوندا و کیا که کلیه هیوندا های ۴ سیلندری رو پوشش میده و موتورهای ۲۰۰۰  و ۲۴۰۰  و ۱۸۰۰ سی‌سی بسته میشه،  که ۲۴۰۰ سی سی  ها نسل دوم موتورهای Theta با نام Theta II شناخته می‌شوند  . و روی سوناتا و اپتیما ، سانتافه هیوندا و در ۲۰۰۰ سی سی  ها میشه سراتو سایپا یا همون سراتو قدیمی‌ها هیوندا قدیمی آوانته و النترا و غیره …

نکات ایمنی در مورد بستن این فیلتر خیلی مهمه و روش اولی که پیشنهاد میشه و در دنیا رایجه استفاده از آچار ترکمتر است.

(نمایش ترکمتر)

 همین طور که در تصویر دارید ترکمتر جهت تنظیم نیروی گشتاور استفاده میشه و یکای اون نیوتن بر متر . ما با این وسیله می‌توانیم مقدار نیروی گردشی  این فیلتر  رو بین ۱۲ تا ۱۵ نیوتن بر متر تنظیم کنیم . توجه داشته باشید وقتی نیروی دست ما به تنظیم ترکمتر برسه صدای خلاصی تق شنیده میشه که پایان بستن رو نشون میده  و ما نباید بیش از اون حد فشار بیاریم .

 البته درجاهایی که ترکمتر نیست  باید این فیلتر رو با دست سفت کنیم و وقتی به کف میرسونیم با یه سمباده زبر فیلتر رو  می‌گیریم و کمی فشار میدهیم و نیازی به آچار فیلتر نیست

ولی فشار وارده وقتی دستی انجام میشه ، تجربی بدست میاد  .

نکته مهم اینجاست خنک کن روغن توی اکثر این ماشین ها پشت پایه فیلتر  قرار میگیره و توی اون کانال آب رد میشه و خیلی از ماشین ها پیش میاد که توی آب رادیات شون ضد یخ استفاده نکردند و این باعث میشه که خوردگی و پوسیدگی توی خنک کن روغن به وجود بیاید و اگر فیلتر رو ما زیاد سفت کنیم احتمال شکستن مجرای کانال آب هست و این باعث میشه حتی آب و روغن با هم قاطی بشه

 .

و اما در سیستم  این موتورها وجود شیر برقیه که سیستم زمانبندی متغیر میل سوپاپ رو تنظیم میکنه که به سیستم cvvt معروفه و باعث میشه شیر برقی ها با فشار روغن کار کند و خود ecu دستور میده که طبق زمانبندی میل سوپاپ ریتارد کنه یا آوانس داشته باشه .

اکثر ۴ سیلندر هایی که موتور ۲۴۰۰ سی‌سی هستند اویل پمپهاشون  بالانسر داره یعنی خود اویل پمپ هم یاتاقان داره و نیاز به روغن کاری داره اما این یاتاقان ها از یاتاقانهای موتور ضعیف تر هستند بنابراین اگر اینها خوب روغنکاری نشن فشار روغن میشکنه و  عموما اتفاقی که توی موتورهای چهار سیلندر ۲۴۰۰ theta two اتفاق میافته ‘ یاتاقان زدن و قفل کردن موتور است .

حال با توجه به توضیحاتی که در رابطه با وجود سیستم cvvt و شیر برقی ها و بالانسر گفته شد خیلی مهمه که سرویس خودروی ما از ۵ هزار تا کارکرد بیشتر نشه چون وقتی که سرویس خودرو ما به بیش از ۵ هزار به تعویق بیندازیم

 این باعث میشه که روغن در مسیر خودش دچار جرم بشه و این جرم روغنی باعث میشه که لوله ها و کانالها یک مقدار تنگ تر بشه و افت فشار روغن رو داشته باشه و سیستم شیر برقی ها و زمانبندی متغیر میل سوپاپ  و اویل پمپ هم به خوبی کار نکند برای همین هیچ وقت در مورد این خودرو به لیبلی که روی روغن موتور ها زده میشه توجه نکنید و حتماً روغن‌خودرو روی ۵ هزار تا تعویض کنید

  چرا که ماشین شما در حالت ایستاده کیلومتر نمیندازه اما تمام فرایندهای مکانیک موتور دارن فعالیتشونو انجام میدن و   غفلت در این مورد خسارت سنگینی رو میتونه دنبال داشته باشه .

وحتی روغن جدید رو هم بعد از دیر عوض کردن روغن قبلی میریزیم به دلیل وجود ادتیوهای کف زدا و پاک کننده روغن  زودتر از موعد کثیف میشن چون مقدار زیادی از اون صرف پاکسازی جرمهای قبلی میشه و خود روغن کثیفتر میشه و کارکردش پایین میاد .

و اما شرکت امان فیلتر طبق صحبت‌هایی که در قسمت اول کردیم همیشه تحقیقاتی را در رابطه با موتور خودروهای مربوطه انجام میده و طبق تحقیقات  نمونه اصلی فیلتر که برای این موتورها طراحی شده ، دریافتیم   نکات مهمی را در تولیدش رعایت کردند و ما به همون مقادیر محاسبات فشار و راندمان  رسیدیم برای همین ما در شرکت امان فیلتر سعی کردیم استاندارد های ساخت و تست رو طبق استاندارد  اصلی کمپانی هیوندا طراحی کنیم.

 اما در بازار با توجه به تحریم های اقتصادی ٫ فیلترهای تقلبی دیده میشه که وقتی بشکافید می بینید که از همه چیز  فیلتر زده شده و کاملا غیر استاندارد تولید شده  که اینها همه باعث میشه که اون ۵ هزار تا که ماکزیمم کارکرد یک فیلتر هست ٫ اون هم کاسته میشه و فیلتر شما زودتر از کار میوفته .

مثلاً  من در اینجا فیلترهای که با نام اصلی از کشور چین یا جاهای متفرقه تولید شده رو شکافتم و متوجه شدم که فقط پوسته و درب ضخیم شبیه اصلی و داخل فیلتر تقلب های زیادی برای ارزان‌تر شدن فیلتر انجام شده از کیفیت کاغذ گرفته تا ارتفاع صافی فیلتر که همه اینها باعث میشه فیلتر شما قبل از موعد ۵۰۰۰ تا از بین بره.

 شما تصور کنید که فیلتر تقلبی روی ماشین شما بسته شده باشه و شما در جاده در حال رانندگی هستید و  منافذ کاغذش مسدود شده  و اگر سوپاپ روغن عمل نکنه جریان روغن متوقف میشه و ماشین بلافاصله یاتاقان میزنه و هزینه بسیار سنگینی برای راننده  به جا میذاره . پس سرویسکاران و رانندگان عزیزحتما  از مرغوبیت فیلتر و روغن مطمعن باشید .

باید توجه داشته باشید همیشه برای تولید علم ٫ آگاهی لازمه و این آگاهی وقتی نباشه تولید یک محصول منجر میشه به کالای نامرغوب و ما در شرکت امان فیلتر سعی کردیم اول با تحقیق و توسعه بتونیم به این آگاهی لازم برسیم تا بتونیم محصول باکیفیت به مردم عزیز کشورمون ارایه بدیم .