کافه فیلتر قسمت اول

قسمت اول – فیلتر روغن lf 9009

 

با سلام خدمت شما بینندگان عزیز و محترم سال نو مبارک امید وارم سالی مملو از سلامتی و موفقیت رو داشته باشد با برنامه کافه فیلتر از شرکت امان فیلتر در خدمت شما هستیم .
امروز می خواهیم در مورد فیلتر روغن Lf9009 که مخصوص موتورهای کمنز است صحبت کنیم . البته داخل کشور این فیلتر بر روی کامیون بیل هیوندا -. اتوبوس آکیا – اینترناش جدید – دانگ فنگ البرز – کامیون bmc بسته می‌شود.2
در آغاز قسمت های تشکیل دهنده این محصول را توضیح میدهیم ،

این فیلتر روغن از دو فیلتر تشکیل شده که قبل از هر چیز شاید براتون جالب باشه که بدونید دلیل وجود دو فیلتر چیست یا اینکه چرا برخی از موتور ها ، فیلتر های ثانویه یا اصلی و فرعی دارند دلیلش چیه .
دلیل این مساله اینجاست که در سیستم موتور های حساس مخصوصا آنهایی که سوپر شارژر دارند ، فیلتراسیون بایستی تا حد مطلوبی با قطر منافذ کوچکتری انجام شود ولی اگر روغن در مسیر اولیه خود با فیلتر با منافذ کوچک روبرو شود ، سریعا ذرات ناخالص بزرگ و کوچک کاغذ را مسدود میسازد و فیلتر کیپ میشود .

از این رو در اولین مسیر روغن فیلتر با منافذ بزرگتری قرار داده میشود و پس از فیلتراسیون اولیه ذرات بزرگ پشت فیلتر اولیه به دام میافتند و افت فشاری صورت نخواهد گرفت ، سپس روغن تصفیه شده به فیلتر با منافظ کوچکتر یا همان فیلتر ثانویه و فرعی میرسد و ذرات ریز هم تصفیه شده و فیلتراسیون کامل انجام میشود .

و اما تولید کنندگان سیستم های موتوری در گذر زمان رفته رفته این سیستم اولیه و ثانویه را در یک فیلتر با دو مغزی گنجاندن که مغزی اولیه همان فیلتر با منافظ بازتر و مغزی ثانویه فیلتر با منافذ کوچکتر است و قیف هدایت کننده مسیر کشش روغن را از ته فیلتر هدایت میکند بطوری که فیلتراسیون روغن پس از عبور دو کاغذ صورت میگیرد و افت فشار روغن حاصل نمیگردد.

یکی از نگرانی های رانندگان افت فشار روغن در شرایط سربالایی هاست که این مساله در محاسبات طراحی این فیلتر در شرکت امان فیلتر حل شده است .

قسمت بعد واشر ضد تخلیه و برگشت و اسپیرال درونی تشکیل شده که متریال اینها باید حتما مرغوب باشه و مغزی دوم هم از کاغذ – اسپیرال درونی – سری فلزی – تهی فلزی سوپاپ‌دار و فنر پشتیبان تشکیل شده است. سوپاپ تهی هم به این دلیل تعبیه شده که هنگامی که فیلتر بیش از موعد سرویس استفاده شود و کیپ شود برای اینکه موتور بدون روغن نماند این سوپاپ عمل میکند و ذرات ناخالص وارد سیستم روغنکاری موتور میشود و مشکلاتی مانند قفل یا گیریپاچ کردن شیر فشارشکن و خرابی قطعات داخلی موتور میشود که هزینه‌های سنگین تعمیرات موتور را به دنبال دارد.

حال میخوایم مختصری در مورد مسیر روغن و گردش آن توضیح بدیم . همین طور که در تصویر دارید این هوزینگ فیلتر است که نقطه مقابل آن هم سیستم رادیات خنک کننده روغن بسته میشود و …… (تصویری توضیح داده میشود ) .
شرکت امان فیلتر همیشه قبل از تولید هر محصول تحقیقات و آزمایشاتی را در مورد مقر و مسیر فیلتراسیون خودروهای مربوطه انجام میده که یکی از تحقیقاتی که ما در مورد این فیلتر انجام دادیم این بود که سرویسکاران موقع مونتاژ مشکل رزوه به رزوه بسته شدن فیلتر رو داشتند که پایه فیلتر آسیب میدید و دلیل این امر ، بزرگی فیلتر و فضای کم مونتاژ بود و ما با تغییراتو ایجاد یک راهنما مشکل را برطرف کردیم که به آسانی مونتاژ صورت بگیرد .