کافه فیلتر قسمت چهارم

کافه فیلتر قسمت چهارم

فیلتر آبگیر pl420

امروز می خواهیم در مورد کاربرد  فیلتر های آبگیر و فیلتر آبگیر معروفی که با شماره فنی pl420 مان فیلتر  میشناسید بررسی داشته باشیم .

این فیلتر  بر روی خودرو های هوو ، البرز – فراز ، فاو کشنده ، داف ، کشنده سی اند سی بسته میشه .

البته لازم به ذکر  که رزوه این فیلتر به خیلی از کشنده ها و کامیونتها  میخوره مثلا  روی آکسور – مان – اکتروس – هیوندا و ایسوزو p700 .

باید توجه داشته باشید اکثر این خودرو ها خودشون فیلتر خودشون رو دارند و بهتر فیلتر مربوط به هر خودرو روی خودش بسته بشه و این به این دلیل هست که محفظه و مدیا و حتی تعداد چین داخل هر فیلتر متناسب با نوع کاربرد موتور و مجرای اون ماشین طراحی شده و برهم زدن این نظم کار درستی نیست .

در این برنامه  آلایندگی های سوخت و  مسیر سوخت رسانی و دلیل استفاده از آبگیر ها و سپس قطعات تشکیل دهنده و معرفی محصول جدید امان فیلتر  و همچنین نکات سرویس نگهداری مرتبط به سوخت خودرو های دیزلی رو شرح میدیم   .

آلایندگی هایی که در سوخت میتواند وجود داشته باشد از قبیل خاک، زنگ زدگی، ضایعات یا سایر ذرات آلاینده که در اثر فرسودگی خود باک یا کثیفی شلنگ‌های انتقال سوخت ایجاد می‌شوند، می‌توانند بر عملکرد موتور شما تأثیر منفی بگذارند.

مسیر سوخت این موتور ها

پمپ در مرحله اول سوخت رو مکش میکنه و به مجرای فیلتر آبگیر میرسونه در این مرحله آب از گازییل جدا میشه و پس از جدا سازی به طرف پمپ تغذیه میره و وارد فیلتر دوم که عملیات جداسازی ذرات آلاینده رو انجام میده حرکت میکنه و به سمت ریل سوخت میره به سمت پاشش سوزن دیزل و عملیات احتراق صورت میگیره .

دلیل استفاده از فیلتر آبگیر ها

در تمامی ماشین های دیزلی وجود فیلتر های آبگیر الزامی است و دلیل این مساله وجود آب در مخزن گازوییل خودروست .و اولین مرحله پاکسازی سوخت ،  فیلتر آبگیر میباشد که به نحوی فیلتر اولیه سوخت هم نامیده میشه چون در اکثر خودروهای دیزلی یک فیلتر ثانویه مجزا برای ذرات آلاینده در مسیر بعدی سوخت قرار میگیره .

و اما دلیل بوجود اومدن آب در داخل باک شما اینه که هوایی که در محیط هست دارای رطوبت است و رطوبت موجود در داخل باک بر اثر گرما در طول روز بخار میشود و در هنگام شب که باک سرد میشه ، باعث میشه ذرات بخار تبدیل به قطرات آب روی دیواره باک شده و در کف باک آب جمع میشه و هرچقدر هوای توی باک بیشتر باشه مقدار آب بیشتری در گازوئیل مخلوط میشه و سوخت اصطلاحا دوفاز میشه . و اما فیلتر های آبگیر توسط مدیای سلولوزی که دارای یک  لایه پلی استر مخصوص آبگیری است ،  عملیات جداسازی آب رو از گازوئیل رو انجام میدن .

معرفی محصول جدید

در شرکت امان فیلتر با توجه به تحقیقات بعمل آمده در مورد این فیلتر مشخص شد بر روی شیشه پلاستیکی جایگاههای بلا استفاده سوکت و المنت وجود داره که فقط در کشور های سردسیر  روسیه بعنوان سفارش مشتری تعبیه شده چون سرمای بسیار شدید سیبری باعث یخ زدگی سوخت میشه و با المنت گرمایی مانع از یخ زدن سوخت میشه .

و اما در اکثر کشورهای منطقه و همچینین کشور ما این فیلتر بدون المنت وارد میشه و نیازی به وجود این المنت نیست برای همین ما در طراحی جدید شرکت امان فیلتر با توجه به درک این مساله و وجود مشکلاتی از قبیل شکستگی و ترک خوردگی  و همچنین شیر تخلیه چپ گرد نامناسب  و هوا گرفتن شیشه  از درز واشر  مناطق گرم و خشک  نمونه بدون شیشه این فیلتر طراحی کردیم که مثل در طراحی جدید بجای قسمت شیشه ای استکانی پوسته ای تعبیه شده که مقدار آب جمع کن بیشتری داره  و سیستم آبگیری بیشتری داره و با شیر تخلیه راست گرد و بهتری کار میکنه  . و از طرفی هم قیمت پایین تری داره و مقاوم تره و مشکلاتی که شیشه پلاستیکی داره رو نداره .

سرویس نگهداری

  • دوهفته یکبار پیچ شیر تخلیه فیلتر را باز میکنیم تا آب موجود درداخل فیلترتخلیه شود .

  • با توجه به پیمایش و تاکید سرویسکار معتمد سر موعد اقدام به تعویض فیلتر نمایید .

  • اگر آب تخلیه نشود یا به موقع فیلتر تعویض نگردد : سوزن انژکتور زنگ میزنه و باعث میشه سوزن ها به مرور کیپ بشن و حتی هنگامی که سوزن انژکتور پایین میاد مسیر ورودی خوب بسته نشه و باعث خام سوزی میشه و ماشین ریپ میزنه .پس حتما به موقع فیلتر آبگیر رو تعویض کنید . چون آسیبی که به ماشین شما میرسه تنها به ریپ زدن خلاصه نمیشه و خسارات زیادی رو به همراه میاره .