فیلتر روغن ۲۰۶ زیگزاگ یا اکویی ؟؟؟؟؟؟

فیلتر روغن ۲۰۶ زیگزاگ یا اکویی ؟؟؟؟؟؟

 امروز می خواهیم در خصوص تفاوت فیلتر ۲۰۶ زیگزاگ با اکویی صحبت کنیم و همچنین عمده مشکل مصرف کنندگان با درب هوزینگ این فیلتر .

لطفا تا آخر مقاله با ما همراه باشید.

فیلتر روغن ۲۰۶ در دو نوع بلند و کوتاه توی بازار موجود که فیلتر های بلند برای پژو ۲۰۶ تیپ یک و باقی تیپ ها ۲۰۶ کوتاه میخورن که هر دو فیلتر دو نوع زیگ زاگی و اکویی داره اما سوال همه اینجاس کدام بهتر است .

فیلتر ۲۰۶ زیگزاگی برای اولین بار در شرکت پرفلکس فیلتر با هدف فیلتراسیون بیشتر طراحی شد . مثلا در فیلتر هایی که ارتفاع کوتاهی داشتند و نیاز به فیلتراسیون و ارتفاع کاغذ بلند تری بود ،  آنها این ابداع رو انجام دادن که بتوانند ارتفاع کاغذ بالا را در ارتفاع پایین چین کنند که کمبود های فیلتراسیون کاغذ جبران شود .

 این تغییر طراحی با استقبال همه گیر شدیدی روبرو شد و حتی برای فیلترهایی هایی که محدودیت ارتفاعی هم مطرح نبود کم کم به سمت طرح زیگزاگی رفتن و نام این طرح توی عموم به اسم طرح پرفلکسی مشهور شد .

 اما نکته قابل توجه اینجاست که کاغذی که برای چین زیگ زاگ مورد استفاده قرار میگیره باید ضخامت کمی نسبت به کاغذهای اکویی داشته باشه برای اینکه بشه تعداد زیگ زاگ زیادی رو ایجاد کرد.

 بنابراین کاغذ پرفلکسی از کاغذ اکویی نازک تر است

و اما کاغذ اکویی :

تولید بزرگترین شرکتهای فیلتر سازی دنیا مثل مان فیلتر ، بوریس ، هینس، ماهل، و…. روی طرح ساده اکویی است ،  که توی این طراحی بجای کاغذ ضخامت کم از ضخامت بالا استفاده شده که این کاغذ فیلتراسیون رو بالا تر برده است . که این نوع کاغذ بخاطر ضخامت زیاد استقامت پارگی بالاتری نسبت به پرفلکسی دارد.

در نتیجه

  • هر دو فیلتر به خوبی سطح فیلتراسیون مناسبی دارند
  • هر دو فیلتر از استقامت خوبی برخوردار هستند ولی استقامت کاغذ اکویی بیشتر از پرفلکسی است
  • هر دو فیلتر عبور دهی هوای یکسان و استاندار مناسبی دارند .
  • کاغذ طرح زیگ زاگ نازکتر است اما این تفاوت با توجه به بیشتر بودن ارتفاع جبران شده است
  • هزینه تمام شده اکویی به دلیل کاغذ با اثربخشی بالاتر بیشتر است

درب فیلتر روغن یا درپوش فیلتر قطعه قابل تعویضی است که بعد از مدتی استفاده دچار ترک خوردگی و دفرمگی میشود از این رو با توجه به مصرف بالای این قطعه تولید کنندگان زیادی در کشور در خصوص تامین این قطعه فعالیت دارند .

 اما نکته قابل توجه این است که برخی از تولید کنندگان این قطعه دقت کافی در مورد ابعاد ساخت قطعه را رعایت نکرده اند و این امر باعث خسارات زیادی شده است چرا که اگر دهانه رزوه درپوش های پلاستیکی در محاسبه جمع شو مواد تزریق بسیار حساس بوده و اشتباه تولید کنندگان ،  باعث عدم آب بندی مناسب درپوش میشود از این رو دقت فرمایید حتما درپوش استاندارد تهیه فرمایید .

این اعلان را به اشتراک گذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *